Пептиди є класом фармакологічних препаратів, які складаються з коротких ланцюгів амінокислот. Амінокислоти — це будівельні блоки білків, і коли вони з'єднані у ланцюги, вони утворюють пептиди. Пептиди можуть складатися з декількох амінокислот (олігопептиди), або ж мати ланцюги до декількох десятків амінокислот (поліпептиди). Вони відіграють важливу роль у багатьох фізіологічних процесах в організмі.
Як діють пептиди?
Механізм доволі складний і не остаточно вивчений. Виділяють декілька напрямків:
- Рецепторний. Багато пептидів зв'язуються з певними рецепторами на поверхні клітин. Це може ініціювати низку внутрішньоклітинних подій, які призводять до змін функціонування клітин. Наприклад, інсулін — це пептид, який зв'язується з інсуліновим рецептором, сприяючи зниженню рівня глюкози в крові.
- На рівні сигнальних молекул. Деякі пептиди діють як гормони або нейромедіатори. Наприклад, глюкагон — пептидний гормон, який регулює рівень глюкози в крові, або ендорфіни, які діють як природні знеболювальні, взаємодіючи з опіоїдними рецепторами в мозку.
- Імуномодуляторний. Пептиди можуть впливати на імунну систему, стимулюючи або пригнічуючи її активність. Це корисно при лікуванні аутоімунних захворювань або під час імунотерапії раку.
Пептиди широко застосовуються в медицині для лікування різних захворювань — діабету, онкології, безсоння, передчасного старіння тощо. Їхній потенціал оцінили косметологи та спортсмени. Тепер ви можете купити пептиди різного призначення в магазині Farma Market.
|